OBAVIJEST RODITELJIMA
Autor: MARINA UVALIĆ, 26. 10. 2016.

Dragi roditelji!

U školi gotovo svakodnevno imamo poneko dijete koji se žali na glavobolju, bolove u trbuhu, zubobolju, slabost, mučninu, povišenu temperaturu i slično. Tada nazovemo roditelje i s njima se dogovorimo o daljnjem postupanju. No, ponekad učenici od nas traže da im damo razne tablete, uglavnom protiv bolova, zato što ne mogu ići kući jer nema tko doći po njih ili smatraju da će bol brzo prestati ako im damo tabletu. Obavještavamo vas da nitko od zaposlenika škole djetetu ne smije dati tablete, pa čak niti one uobičajene koje većina obitelji ima u „kućnim ljekarnama". Ako vaše dijete povremeno, uz znanje liječnika, uzima neke tablete, molimo vas da o tome obavijestite razrednike, ali i da djetetu pripremite lijek prije polaska u školu.