American Corner
Autor: MARINA UVALIĆ, 26. 5. 2016.

Skupina učenika s dodatne nastave engleskog jezika u četvrtak, 5. svibnja 2016., posjetila je American Corner Zagreb. American Corner nalazi se u jednom dijelu knjižnice Bogdan Ogrizović u Preradovičevoj ulici, a vodi ga gospođa Marina Lončar koja nam je bila i domaćica.
Posjet su uvečali Christian Wright, stručnjak za odnose s javnošću iz Američke ambasade i Kelly Ireland, producentica iz Hollywooda koja trenutno radi na TV showu The Doctors koji možemo gledati i u Hrvatskoj. Susretu su prisustvovali i njihovi supružnici.
Učenici su zainteresirano razgovarali s gostima o razlikama u školovanju, načinu života, televizijskim serijama i hrani u Americi i Hrvatskoj. Sve nas je jako razveselilo što je Christian pohvalio našu domovinu i naš način života, od narječja do različitih jela u Hrvatskoj. Također je rekao da se divi prirodnoj ljepoti RH. Mnogo su toga zanimljivog čuli i saznali i učenici i gosti te su učenici iskoristili svoje znanje engleskog jezika u razgovoru. Christian je pitao učenike koja mjesta u Hrvatskoj turisti svakako trebaju posjetiti i zašto. Mnogo su predivnih gradova nabrojali i razgovarali o njima. Bilo je lijepo vidjeti koliko ljudi s drugog kontinenta znaju o hrvatskim gradovima i njihovoj povijesti. Svaki je učenik aktivno sudjelovao u razgovoru i uživao. Nakon dugog i zanimljivog razgovora učenici su s voditeljicom Američkog kutka, gospođom Lončar, obišli knjižnicu i upoznali se s načinom rada i s bogatim fundusom knjižnice u kojem su, osim djela na hrvatskom i engleskom jeziku, i mnoga djela na albanskom, njemačkom, ruskom i drugim jezicima.
Puni novih spoznaja, a prije povratka kućama, svi su se zasladili sladoledom u Vinceku.

Ana Jurić 8. d