BOŽIĆNA PRIREDBA
Autor: Snježana Grgec, 22. 12. 2023.

Veselje ti navješćujem

U petak 15. 12. 2023. godine u svečanom blagdanskom raspoloženju održana je naša božićna priredba.
Pred prepunim gledalištem nastupili su učenici i učitelji naše škole.
Kroz božićnu priču vodila nas je dramska skupina koja je svojim vođenjem i prigodnim kostimima predstavila pravi božićni ugođaj.
Priredba je započela prekrasnom hrvatskom božićnom pjesmom Božić bili koju je izvela učenica Manda Perica. Veliki zbor zajedno s Udaraljkaškim ansamblom Breza izveli su skladbu Feliz Navidad.
Bilo je tu i pjesama na engleskom i njemačkom jeziku; Jingle bells/We wish you a merry Christmas/ Santa Claus is coming to town,izveli su učenici 7. b i 8. a razreda, a učenica Manda Perica i učiteljica Marija Pavlić na njemačkom su jeziku otpjevale božićnu pjesmu Das heiligiste auf dieser Welt.
Udaraljkaški ansambl Breza na zanimljiv način izveo je božićnu pjesmu Zdravo budi, mladi Kralju.
Veliki zbor uz pratnju orkestra izveo je pjesmu O, pastiri, a Udaraljkaški ansambl Breza Carol of the Bells.
Nastupio je i zanimljiv trio, učenica Manda Perica i učiteljice Zrinka Martinić i Barbara Stepanić izvedbom engleske božićne pjesme Reci, Marijo zadivile su sve prisutne.
Prije zadnje točke, naš ravnatelj Darko Rogalo pozdravio je sve nazočne i zahvalio svima koji su sudjelovali u stvaranju ove prekrasne božićne priče te je svima poželio sretan Božić i novu godinu.
Priredba završava pjesmom Pahuljice koju je izveo Mali zbor, a nakon zbora svima se obraćaju učenici Filip i Juraj Čuljak te svojom čestitkom privode kraju ovo lijepo božićno druženje.
Dramska skupina ( voditelji ): Leona Petrov, Marija Žamić Jakić, Marija Sandalli, Nika Rajtarić, Ivona Tomiček Ignac, Katarina Janječić, Monika Horvatović,
Voditeljice programa
Mirjana Budimir
Marija Srdarević
Ivona Šućurović Papac
Učitelji mentori
Jana Bosanac
Krunoslav Knežević
Sanja Konjić
Marija Pavlić
Nives Poljančić
Ana Šapina
Adrijana Štajduhar
Ivona Šućurović Papac
Učitelji koji su doprinijeli organizaciji priredbe:

Vera Horvat, Marija Krajančić, Danijela Kukina, Karlo Kupek, Zrinka Martinić, Tamara Mužek, Ljiljana Penezić i Ana Salajec.