Zašto i kako smo došle na ideju za časopis?
Autor: MARINA UVALIĆ, 4. 4. 2017.

Učenice 5. a razreda naše škole prije nekoliko mjeseci počele su stvarati časopis koji se danas nalazi na mrežnim stranicama OŠ Brezovica. Ukratko su nam opisale proces nastajanja časopisa koji su nazvale Školski dnevnik, a koji možete čitati na poveznici:

Zapravo smo sve počele kao igru. Htjele smo da to bude beauty časopis nešto na foru OK-a! Ili časopisa COOL!. U običnom razgovoru s učiteljicom došle smo i do teme o našem časopisu. Učiteljica se razveselila i počela nam je pomagati. Počele smo paziti oko sadržaja, oko izgleda, oko tema, oko svega šta bi se moglo popraviti. Na kraju smo odlučile početi ispočetka sa skroz novom temom, novim imenom i novim časopisom. Dale smo mu ime ŠKOLSKI DNEVNIK. U njemu smo spojile teme za dječake i teme za djevojčice. Pitale smo troje učitelja možemo li napraviti intervju s njima i pristali su. Postavili smo im pitanja, oni su odgovorili. Pitanja su bila zanimljiva, a i otkrile smo dosta toga što zapravo nismo znale. Naš časopis završio je na stranici OŠ Brezovica i zbog toga smo jako jako sretne i jako zahvalne svima koji su nam pomagali.

NIKOLINA BARIĆ, LANA PEĆARIĆ, TEA KOLUDER I DOROTEA MARUŠIĆ