Terenska nastava u Gradu mladih
Autor: MARINA UVALIĆ, 8. 11. 2016.

U srijedu, 26. listopada 2016. godine, svi razredi iz područne škole u Odranskom Obrežu išli su u Grad mladih. S nama su išle i naše učiteljice.

Ujutro smo se svi okupili u školi. Kuharica Snježana podijelila nam je užinu. Dva autobusa krenula su u 8:30 h, a vozili smo se dugo i bilo nam je dosadno. Izvadila sam mobitel i malo smo se fotografirali. Zezali smo se i pričali viceve. Kad smo napokon stigli, popili smo topli čaj. Upoznali smo svog vodiča Tonija i krenuli s njim u istraživanje okolice. Krenuli smo stazom, a vodič nam je pričao o raznim biljkama. Spominjao je bolesne grane, grmlje koje je opasno, o kestenima, hrastu, boji lišća ujesen… Pokazao nam je i sprave za mjerenje temperature i tlaka zraka, termometar i barometar. Nakon šetnje i učenja te ponavljanja gradiva trećeg razreda, zaslužili smo ručak. Jeli smo juhu, pohano meso i krumpiriće. Sve je bilo jako ukusno.

Poslije ručka još smo se malo družili s vodičem Tonijem koji nam je zadavao razne zagonetke. Bilo je zabavno i poučno. Za nagradu smo dobili i kolač.

Druženje je uskoro završilo i već u oko 14 h bili smo ponovno pred školom u Odranskom Obrežu.

Ema Majić, 4. r., PŠ Odranski Obrež