Akcija upisivanja u Registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica
Autor: tanja ćulibrk, 23. 1. 2015.

U četvrtak, 29. siječnja 2015. u našoj školi održava se akcija upisivanja u Registar dobrovoljnih darivatelja krvotvornih matičnih stanica.

Organizatori akcije su učenici i djelatnici OŠ Brezovica te Zaklada Ana Rukavina.

Želimo ovom akcijom povećati broj potencijalnih darivatelja i tako povećati šansu za izlječenje brojnim oboljelima od leukemije, limfoma i srodnih krvnih bolesti. Mnogim oboljelima transplatacija krvotvornih matičnih stanica je jedini način izlječenja. Zdravoj osobi darivanje koštane srži ili perifernih matičnih stanica ne predstavlja zdravstveni rizik i ne košta je ništa, a oboljelom može spasiti život. Što je više osoba upisano u Registar, to je šansa za oboljele veća. Zdrave osobe u sebi imaju lijek za bolesne.

Vjerujemo da je najveća sreća i čast biti netko tko je drugome spasio život ili to barem pokušao. U njihovo ime zahvaljujemo.

Ako ste zdrava osoba u dobi od 18 do 40 godina, možete biti darivatelj. Ako niste, možete svoj doprinos dati i na druge načine. Možda imate djecu, prijatelje, kolege ili znance koji se nalaze u toj dobnoj skupini te ih možete informirati i potaknuti da se pridruže ovoj plemenitoj akciji.

Drugi je način da u vrijeme akcije dođete u školu i svojom novčanom donacijom pomognete rad Zaklade Ana Rukavina. Može to biti samo kuna ili dvije, ali će svaki, i najmanji doprinos pomoći da se uzeti uzorci krvi tipiziraju (a to dosta košta).

Možete i kupiti majice, privjeske, kape i druge artikle koje će ponuditi Zaklada Ana Rukavina, kao i navijačke šalove koje donira jedan dobri tata, a želi ostati anoniman, a sav novac donira Zakladi i liječenju oboljelih.

Ostalih načina pomoći možete se, dragi učenici, roditelji i prijatelji naše škole dosjetiti sami i javiti psihologinji, pedagoginji ili ravnatelju škole. Vaša je pomoć dobrodošla!

Dođite u našu školu, u četvrtak, 29. siječnja od 10 do 12 sati i pridružite se akciji!

Nadamo se da će naša akcija biti uspješna i potaknuti i druge škole, poduzeća i ostale institucije da u svojim prostorima naprave nešto slično.

Detaljnije: