Ljubav izvire iz krepa
Autor: MARINA UVALIĆ, 13. 2. 2019.

I ove je godine knjižničarka podijelila svoje iskustvo u izradi krep-ruža s jednom skupinom djece. Bili su to Mali cvjećari iz PŠ Odranski Obrež – kreativna skupina od petnaestak četvrtaša koju vodi učiteljica Nevenka Krpičak.

(Ranijih su godina to učili daroviti učenici, budući je izrada krep ruža, na način kako se to radi u Hrv. zagorju, prilično zahtjevna vještina.)

Aktivnost je trajala dva školska sata, a učenice i jedan učenik zdušno su se trudili izraditi što vjernije ružice pri čemu su im pomagale njihova učiteljica i knjižničarka. Ružice su bile u svim mogućim bojama, a kao nagradu za trud, mogli su ih ponijeti kući te tako razveseliti mame, bake, tete, sestre, možda i simpatije . . .

Ovih nekoliko cvjetnih aranžmana koje vidite izradile su zajedno učiteljica Nevenka i knjižničarka Zrinka, za ljepše Valentinovo – praznik Ljubavi!

Koristim ovu priliku kao poticaj  svim zainteresiranim učiteljima /učiteljicama koji žele ovu vještinu uvrstiti u građanski odgoj učenika, a istovremeno i kao poziv na radionicu koja će se održati u danima Uskršnje osmine, odnosno proljetnih praznika, o čemu još slijedi obavijest.

knjižničarka Zrinka Martinić, prof.