Obavijest o smrti
Autor: MARINA UVALIĆ, 23. 8. 2017.

Nakon četverogodišnje borbe s bolešću i agonije koju je proživljavala zajedno sa svojom obitelji,  7. kolovoza 2017. napustila nas je kolegica Vesna Viličić, učiteljica Prirode i Biologije.

Rođena je u travnju 1956. u Zagrebu gdje je završila osnovnu školu i gimnaziju.

Školovanje je nastavila na zagrebačkom Prirodoslovno matematičkom fakultetu na kojem je i diplomirala 1983. te stekla zvanje dipl. ing. biologije.

1983. odlazi na krajnji jug naše domovine, u Dubrovnik. Tu  se i vjenčala te započela svoj rad u dubrovačkoj OŠ Mokošica, a radila je i u Medicinskoj i Glazbenoj srednjoj školi.

U međuvremenu, na Fakultetu prirodoslovno matematičkih znanosti i odgojnih područja Sveučilišta u Splitu položila je dodatne ispite kako bi stekla potrebne kvalifikacije za rad u školi.

1996. vraća se u Zagreb te prije dolaska u Brezovicu kratko radi u Srednjoj tehničkoj školi Ruđer Bošković i OŠ Trnjanska.

U našu školu došla je u siječnju 1997.

Ostat će nam u sjećanju kao osoba koja je posao učiteljice Biologije radila izuzetno odgovorno i savjesno uvijek birajući najprikladnije metode za uspješno poučavanje. Permanentno je pohađala sve oblike dodatnog stručnog usavršavanja o čemu govore desetci potvrda.

Inzistirala je kod svojih učenika na ozbiljnosti u radu i savjesnom izvršavanju učeničkih obveza ne dozvoljavajući da neprimjeren odnos prema radu bude nešto što se može tolerirati. U tome je bila vrlo uspješna, što dokazuje vanjsko vrednovanje provedeno 2008. godine u svim osnovnim školama RH. Naši učenici ostvarili su izuzetne rezultate što je zasluga kolegice Vesne, ali i, također pokojne i prerano umrle, kolegice Ružice. Brezovački osmaši, Vesnini učenici, imali su za dva ranga bolje prosječne rezultate od ostalih učenika u RH.

U ime mnogih generacija brezovačkih učenika, zahvaljujemo kolegici Vesni na svemu što je svojim radom ostvarila, svjesni da je naša škola izgubila izuzetno uspješnu profesoricu.