Strip-radionica
Autor: MARINA UVALIĆ, 27. 1. 2016.

U utorak, 18. siječnja 2016., za vrijeme 5. i 6. školskog sata, za darovite je učenike održana radionica stripa. To je bila druga radionica jer stripove smo počeli crtati na prvoj radionici koja se održala u prosincu prošle godine, a ovoga smo ih puta dovršavali.

Strip se crtao na temu nama najdražeg, no ujedno i jednostavnog i kratkog vica. Mentor nam je bio Nikola Čižmešija, bivši učenik naše škole i student na Akademiji likovnih umjetnosti. Nikola mi se činio jako simpatičan, pristupačan i zabavan. Na svako naše pitanje prvo je zafrkantski odgovarao: „Kaae?“, no nakon toga bi nam odmah priskočio u pomoć objašnjavajući što trebamo činiti. Pokazivao nam je svoje radove i pomoću njih pojašnjavao kako što jednostavnije i što realnije nacrtati strip. Radionica mi se jako svidjela, pogotovo zbog teme - vica. Bilo je jako smiješnih i zanimljivih kadrova. Strip koji smo crtali prvo smo iscrtavali olovkom, a zatim podebljavali flomasterom 0.3. Kadrove smo iscrtavali flomasterom 0.5 kako bi došli do izražaja. Naši najbolji stripovi bit će objavljeni u Zborniku stripova učenika naše škole.

S mentorom smo razmijenili  e-mail adrese i dogovorili se da ćemo ostati u kontaktu kako bismo ga mogli pitati za savjete. Bilo je to jedno od ljepših iskustva u mom životu i nadam se da će se ponoviti.

Tea Konosić, 7. e