Dan ružičastih majica
Autor: Snježana Grgec, 11. 3. 2020.

Dan ružičastih majica

Naša škola je obilježila 26. veljače koji je inače prozvan Danom ružičastih majica. Cilj mu je prevencija vršnjačkog nasilja i taj dan simbolički odijevamo ružičaste majice u znak podrške svima koji su doživjeli ili doživljavaju vršnjačko nasilje.

Priča o ružičastim majicama započinje 2007. godine u Kanadi, kada su dva učenika odlučila stati na kraj iživljavanju školskih kolega nad dječakom koji je odjenuo ružičastu majicu. Danas zbog njega obilježavamo Dan ružičastih majica (Pink Shirt Day).

Taj dan je proglašen odlukom Hrvatskog sabora 2017. godine Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja i obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači.

Naši vrijedni učenici su, osim što su odjenuli ružičaste majice, svojim likovnim izričajem izrazili podršku ovom danu i na taj način poslali poruku svojim vršnjacima i školskim kolegama. Osvrnuli su se na vršnjačko nasilje i napisali mnoge hrabre i inspirirajuće poruke kao i na nasilje u mladenačkim vezama što se lijepo vidi na zanimljivim crtežima.

Jerka Karaula, psihologinja