Posadi drvo ne budi panj
Autor: Snježana Grgec, 29. 10. 2019.

Zasadi drvo, ne budi panj!

Preko društvene mreže Facebook pokrenuta je građanska akcija “Dani kolektivne sadnje drveća u Hrvatskoj 25.,26. i 27.10.2019.”. Akciju je pokrenula Varaždinka Mateja Angelina Kramar. U akciju su se s veseljem uključili učenici i djelatnici naše škole te je u svim područnim i centralnoj školi posađeno četrdesetak sadnica.

Sadnice za akciju je školi donirao učitelj Marinko Čuljak. Hvala!

Jeste li znali ...

Najučinkovitiji način za borbu protiv globalnog zagrijavanja je sadnja velikog broja stabala, sugerira se u istraživanju švicarskog Federalnog instituta za tehnologiju. Mlada stabla uklanjaju više ugljika iz zraka. Tijekom jednog desetljeća nova bi stabla mogla usisati gotovo 750 milijardi tona ugljikovog dioksida koji zadržava toplinu iz atmosfere. Radi se od otprilike istom omjeru zagađenja koliko su ljudi ispustili u posljednjih 25 godina.